Wille Osady

        

           

 

            OSADA CZORSZTYN składająca się z 9 zabytkowych drewnianych budynków i willi oraz 11 chałup i budynków gospodarskich i 11 kamiennych piwniczek wraz z drewnianym la­musami nad nimi, to unikalny kompleks obiektów z dawnych Maniów, Kluszkowiec i Czorsztyna, pochodzących z XIX i początku XX wieku. Przeniesione przed zalaniem Jeziora Czorsz­tyńskiego zostały odbudowane w najpiękniejszym krajobrazowo punkcie jeziora - półwyspie Stylchyn, na terenie o powierzchni ok. 16 hektarów. Roztacza się stąd rozległa panorama na Gorce (Turbacz i Pa­smo Lubania), Pieniny, Tatry i Babią Górę - a więc na 4 parki narodowe! W pobliżu po obu stronach jeziora wznoszą się średniowieczne zamki: Czorsz­tyń­ski i Nie­dzicki. Położona na łagodnie nachylonym na połu­dnie stoku, z widokiem na rezerwat „Zielone Skałki”, nad którym wyłaniają się najwyższe szczyty Tatr Słowackich, Osada Czorsztyn stanowi jedną z największych atrakcji tury­stycznych re­gionu Jeziora Czorsztyńskiego – jest elementem Polsko-Słowackiego Szlaku Gotyckiego.

          Osada Czorsztyn jest zespołem zabytkowych, dziewiętnastowiecznych willi ,usytuowanym na malowniczym półwyspie Stylchyn, nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. W budynkach tych urządzono nowoczesne centrum konferencyjne, miejsca noclegowe oraz  ” Restaurację u Szperlinga".

             Aby Państwa pobyt u nas był zawsze miłym wspomnieniem, czekają na Was ekskluzywne pokoje i apartamenty. Styl budynków sprawił, że nie znajdziecie u nas dwóch jednakowych pokoi. Każdy z nich jest inny, i każdy ma swoich zagorzałych wielbicieli wśród naszych Gości. Wszystkie posiadają własną, wygodną łazienkę, telewizor LCD , telefon oraz sieć wifi. Dodatkowym atutem Osady jest cisza i spokój – ośrodek położony jest z dala od głównych dróg i miejscowości - oraz niespotykany nigdzie indziej w Polsce widok z okien.